Předchozí fotka
Další fotka

Informační text - Hercule

Prokop & Brož      HERCULE


Celý koncept hodinek je unikátní nejen použitými technickými řešeními, ale i promyšlenou ergonomií!

Za pozornost stojí zejména malá vzdálenost os stěžejek (49mm), která hodinky s průměrem 47mm činí nositelnými i pro lidi s menším průměrem zápěstí. Běžné konfekční hodinky průměru 43mm mají vzdálenost os stěžejek až 57mm.

Nezapomnělo se ani na jistotu úchopu otočného kroužku či korunky, ani na eliminaci rizika vytažení oka ze svetru nositele hodinek!

Vzhledem k výrobní náročnosti by většina konfekčních značek upustila od složitého systému odhranění pouzdra. My jsme se rozhodli dotáhnout náš návrh prestižního sportovního modelu k co největší dokonalosti, a tak jsme pomocí přiznaného - na CNC fréze - řízeného strojního sražení, zbavili pouzdro ostrých hran, ale i úhlů blížích se 90°. Výsledkem našeho snažení jsou tupé úhly všech hran, které mohou přijít do kontaktu s pokožkou. Hodinky by tak neměly způsobovat žádné mikro oděrky ani při plavání v mořské vodě.

Pokud by měl jakýkoli zákazník přání na další posílení tohoto druhu ochrany, plánujeme i výrobu provedení s korunkou umístěnou mezi 1. a 2. hodinou. Bude-li požadavek, je možné si objednat i verzi s korunkou na 9. hodině.

Vedlejším, leč plánovaným vedlejším účinkem této snahy je i delší morální životnost pouzdra hodinek, protože díky tupým úhlům jsou hodinky daleko méně náchylné na poškození hran. To je pak ještě více důležité u pouzder, upravených povlakováním vrstvičkou BlackTopu (vysokotlaká karbonizace vytváří vrstvičku syntetického diamantu na povrchu pouzdra). Trvanlivost tohoto extrémně tvrdého povlaku je do značné míry závislá na odolnosti podkladového materiálu proti tvarovým změnám. I proto na přání nabízíme výrobu hodinkového pouzdra z duplexní oceli, která je 3-4x tvrdší, než-li v hodinařině běžně užívaná ocel 316L, populární především pro snadnou opracovatelnost povrchu (broušení/leštění).

 


Součástí ergonomie však nejsou jen parametry "nositelnosti", ale i odečitatelnost časových údajů. 

Za tímto účelem jsme vyladili maximálně graficky jednoduchou, kontrastní grafiku, s výrazně iluminovanými hodinovými indexy. Svítivost těchto indexů je přímo úměrná množství luminiscenční barvy, která je nanesená na indexy. Aby mohla být vrstva barvy co největší, má číselník negativně reliéfní grafiku s hloubkou 0,35mm, což je téměř trojnásobek obvyklé vrstvy!

Pozornost se věnovala i vlastnímu designu ruček. Ty jsou navržené nejen s ohledem na design indexů, ale i na tvar otočného kroužku, či profil pouzdra. Ručky byly ke grafice číselníku optimalizované i délkově. Sekundová ručka tak sahá do 1/3 minutového indexu. Minutová má naopak 1/3 délky indexu do mínusu. Hodinová ručka je pak navržena především s ohledem na nezaměnitelnost s minutovou ručkou při nočním odečítání času. 

Nejviditelnější hodnotou hodinek HERCULE je široké spektrum možností, jak je hodinky možné individualizovat či dodatečně morálně upgradovat pomocí snadné, uživatelsky příjemné, záměny řemínků a otočných kroužků za jiné z alternativních materiálů a barev.

Pokud se zákazník nenechá příliš strhnout jinak možnými barevnými hrátkami při návrhu základního modelu, bude si moci užívat variability použití:

- kožených řemínků s různě barevným šitím

- kaučukových řemínků různé barvy, s různě barevnou keramickou logotypovou značkou

- různě barevných eloxovaných kroužků a do budoucna i kroužků z různých alternativních materiálů. 

V delším časovém horizontu se chystáme experimentovat s výrobou kroužků z probarvené keramiky, barevných transparetních pryskyřic, karbonu, betonu a dalších netradičních materiálů, které mohou dát hodinkám úplně odlišný náboj.

Hodinky tak mohou růst s rozvojem Vaší osobnosti!

Věříme, že kvalita všech použitých materiálů, případně snadná vyměnitelnost méně odolného duralového otočného kroužku, zabezpěčí dlouhotrvající hodnotu Vaší investice do tohoto druhu sportovních hodinek.


Medailonky klíčových osobností


Petr Kubík - designér

Produktový a průmyslový designér, kterého již od dětství lákala tvořivá práce. Poprvé se výrazněji přiblížil svému budoucímu povolání na stavební fakultě, kde studoval architekturu pozemních staveb. Během studia však pochopil, že chce rozvíjet jinou stránku své kreativity. Zatoužil po komplexní realizaci konkrétních produktů, a průmyslový design se tak stal logickou volbou další profilace. Především počátky samotného vývoje produktů považuje Petr Kubík dodnes za nejzajímavější a nejvíce vzrušující fázi tvůrčího procesu. Proto opustil studia architektury a pokračoval na strojní fakultě v oboru průmyslového designu. Tam si teprve začal plnit své dětské sny a netrvalo dlouho a začal sbírat úspěchy ve studentských soutěžích. Z těch nejvýznamnějších by určitě rád uvedl úspěšný návrh mobilního internetového zařízení pro firmu Intel nebo úspěch v mezinárodní soutěži Roca s konceptem vany s měnitelným objemem. Zcela logicky to nastartovalo i jeho profesionální kariéru freelancera. I v té už má za sebou mnoho úspěchů: realizoval koncepční práce na projektu designu klíčů pro automobilku Volvo nebo koupelnovou sérii MewMio pro společnost Laufen/Roca/Jika.



Top button